Ricottás cannoli tálalva

Klasszikus ricottás cannoli

A cannoli gyökerei Szicíliába, pontosabban Palermóba és Cataniába nyúlnak vissza. A 9. században, az arab befolyás idején kezdett elterjedni, amikor a rózsavíz és cukrozott ricotta is gyakori alapanyagnak számított. Az idők során a cannoli az egyik legismertebb olasz desszertté vált, és mára az egész világon népszerű. Ez az édesség különleges alkalmakra is tökéletes: esküvők, ünnepek vagy egy elegáns vacsora méltó lezárása lehet. Frissen fogyasztva a legfinomabb, hiszen a ropogós tészta és a krémes töltelék ellentéte varázslatos élményt nyújt. Tipp: a ricottát előző este szűrd le egy gézbe csomagolva, így biztosan sűrű krémet kapsz. A cannoli héjat akár előre is kisütheted, de csak tálalás előtt töltsd meg, hogy ne ázzon el!

Előkészület 40 perc
Elkészítés 10 perc
Teljes 50 perc
1320 Kcal
Facebook
Twitter
LinkedIn

Hozzávalók

Adagok: 6
200 g Liszt
30 g Cukor
30 g Vaj
1 db Tojás
40 ml Fehérbor
1 csipet
250 g Ricotta sajt
80 g Porcukor
30 g Étcsokoládé darabkák
1 tk. Narancshéj reszelve
500 ml Olaj a sütéshez

Bevásárló kosár ikon Bevásárló lista (0)

    Allergén információ
    GluténGlutén
    TejTej

    Elkészítési Lépések

    1

    Egy tálban keverd össze a lisztet, cukrot és egy csipet sót. Add hozzá a lágy vajat, a tojást és a fehérbort, majd kezdd el összedolgozni. Gyúrd sima, rugalmas tésztává, takard le fóliával, és pihentesd legalább 30 percig hűtőben. Ez idő alatt a glutén kifejlődik, és könnyebb lesz nyújtani.

    A vaj legyen nagyon hideg, amikor belekevered a lisztbe, hogy a tészta ne olvadjon meg és ne legyen ragacsos. A fehérbor helyett használhatsz egy kevés ecetet is, ez is segít a tészta rugalmasságában.

    2

    Amíg a tészta pihen, készítsd el a tölteléket: a ricottát alaposan csepegtesd le szűrőn keresztül, majd keverd össze a porcukorral, reszelt narancshéjjal és az apróra vágott étcsokoládéval. A krém állaga akkor jó, ha sűrű, és habzsákba tölthető. Tedd hűtőbe felhasználásig.

    A ricottát érdemes egy éjszakán át hűtőben lecsepegtetni, hogy minél kevesebb nedvesség maradjon benne. Ha nincs időd, tegyél rá egy súlyt a szűrőben, hogy gyorsabban távozzon a víz.

    3

    A tésztát lisztezett felületen nyújtsd ki vékonyra, majd vágj belőle kb. 10x10 cm-es négyzeteket. A négyzeteket csavard fém cannoli formákra, és a széleket nedves ujjal nyomd össze, hogy sütés közben ne nyíljanak szét.

    A tésztát nagyon vékonyra kell nyújtani, különben a cannoli nem lesz ropogós. Ha nincs cannoli formád, sütőpapírból is készíthetsz.

    4

    Melegítsd fel az olajat egy mély edényben kb. 180°C-ra. Ezt legegyszerűbben egy konyhai hőmérővel ellenőrizheted. Süsd a cannolikat aranybarnára, majd szedd ki papírtörlőre, és hagyd teljesen kihűlni. Ezután óvatosan húzd le a formáról.

    Az olaj hőmérsékletét tartsd állandóan 180°C-on, különben a cannoli vagy túl gyorsan barnul, vagy megszívja magát olajjal. Ha nincs hőmérőd, dobj egy kis darab tésztát az olajba: ha azonnal feljön és aranybarnára sül, akkor jó a hőmérséklet.

    5

    Amikor a héjak kihűltek, töltsd meg őket a ricottás krémmel habzsák segítségével. Mindkét végén töltsd meg, hogy szépen kitöltse a belsőt is. Frissen a legropogósabb, de hűtőben is tartható pár óráig.

    A tölteléket egyenletesen oszlasd el a cannoli belsejében, hogy ne maradjanak üres részek.

    6

    Tálaláskor szórd meg porcukorral, és akár kevés reszelt csokoládét is tehetsz a tetejére. Fontos: közvetlenül tálalás előtt töltsd meg, hogy a héj ropogós maradjon.

    A cannoli héját előre elkészítheted és légmentesen záródó dobozban tárolhatod. A tölteléket is elkészítheted előre, de a cannolit csak közvetlenül tálalás előtt töltsd meg, hogy ropogós maradjon.